Gidişim Sessizce Olmuştu Dönüşüm de Mütevazi Olacak

Bu blogda en son 2013’ün ağustos ayında bir yazı yayımlamışım. Sonra dönem dönem girip taslaklara bir şeyler kaydettim. Sevdiğim Laflar’ı da güncelledim. Ama bir türlü yeniden “yayımla” butonuna basmaya hazır olamadım. Bir de o yıllarda Radikal’in blog denemesine katılıp yazıları burası ile Radikal Blog’da aynı anda yayımlamaya başladım. Radikal’in manşete çıkardığı yazılar vs. sayesinde daha çok insan yazdıklarımı okuyordu. Kendi çapımda bir kaç yorum tartışması başlatmayı bile başarmıştım. Ne var ki Radikal kapandı. Benim de hevesim kaçtı. Sonra önceliklerim değişti. Ertelemek için bahaneler bulmakta her zaman iyi olmuşumdur. Ama bu blogdan uzak durmak için o aralar bulduğum bahaneler geçerli, masum ve makuldu. Şu aralar ise bahane bulamıyorum.

Bir de bir kaç gece önce bu siteye girip yazdığım her şeyi yeniden okudum. Bazılarından nasıl yazmışım diye utandım. Bazıları ise çok hoşuma gitti. Bir kaç tane insana cesaret veren yorum da var. Üstelik hazırda bir geçmişi olan bana ait bir blog. Yeniden başlayacağım.

Eski binada yeniden oturmaya başlamadan önce bir boya badana iyi olur diye düşündüm. WordPress’in güzel temaları arasında çok kaybolmak istemediğimden, ama ilk denediğimi seçmeyi de kendime yediremediğimden, yeni tema üçüncü denediğim tema.

2 tane yazıyı çok zorlama olduğu ve yazılarda işlemeyi istediğim diğer konuların kümesinden biraz ayrık durdukları için çıkardım.

Önümüzdeki günlerde hem son 6 yıldır taslaklarda birikmiş yazıları elden geçirmeyi hem de yeni bir şeyler yazmayı planlıyorum. Sanki başka türlüsü elimden gelirmiş de yapmıyormuşum gibi bu mütevazi bir geri dönüş olacak.

Yazmak istediğiniz bir şey var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s